"Tarihi canlı bir savaş alanı, bir ideolojik çatışma bölgesi olmaktan kurtarmamız lazım"

 

Lefke TSK Adnan Doğruyol ile Devam Dedi

6 Temmuz 2022 tarihinde saat 21.00’da Lefke’deki kulüp lokalinde, Lefke TSK’nın 92. Genel Kurulu toplandı.

Genel Kurul’un gündeminde aşağıdaki konular vardı:

  1. Açılış Konuşması,
  2. Divan Başkanlığı Seçimi,
  3. Faaliyet Raporunun Okunup Aklanması
  4. Mali Raporun Okunup Aklanması,
  5. Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerinin Seçimi,
  6. Disiplin Kurulu Seçimi,
  7. Denetleme Kurulu Seçimi,
  8. Dilek ve Temenniler.

 Açılış konuşmasını Lefke TSK başkanı Adnan Doğruyol yaptı. Doğruyol yaptığı uzun açılış konuşmasında pandemi sürecinde yaşanan sıkıntıların kulüp yönetiminin işlerini zorlaştırdığını fakat buna rağmen işin uhdesinden gelindiğini ve yönetimin başarılı olduğunu, lig 2.liğinin de son maçta kaybedildiğini vurguladı. Özellikle bu süreçte Lefke Avrupa Üniversitesi’nin, kendisi dâhil iş insanlarından Adil Özgey ve Mehmet Akaçalı’nın takıma büyük maddi destek verdiklerini dile getirdi.

Doğruyol’un ayrıca Lefke TSK’nın ekonomik sıkıntılar yaşadığı dönemde madden ve manen hem yerel işletmeler ve hem de halk tarafından yeterince desteklenmediği ve yalnız bırakıldığı konusunda serzenişi vardı.

Tüm zorluklara rağmen çözüm olarak görülen oyuncu transferine izin vermediklerini ve bundan sonra da bunu düşünmediklerini dile getiren Doğruyol, halktan ve iş insanlarından madden ve manen destek beklediklerini söyledi.

Lefke TSK kurtuluş projesinden de bahseden Doğruyol, Lefke Avrupa Üniversitesi ile ortak bir şekilde 120 dönümlük arazide hayata geçirecekleri projeyle birlikte Lefke'nin önümüzdeki yıllarda adından başarılarla söz ettireceğine inandığını söyledi.

 Başkan Doğruyol’un açılış konuşmasından sonra Divan Başkanlığı Seçimi’ne geçildi. Hasan Olgu, Salih Karagözlü ve Doç. Dr. Elnur Ağayev divan başkanlığına seçildiler.

Yönetimin faaliyet raporunu Gürsel Bağlaş okudu ve oybirliğiyle aklandı.

Yönetimin mali raporunu Mehmet Akaçalı okudu. Takımın gelir ve gider kalemleri konusunda ayrıntılı bilgi veren Akaçalı, pandemi süreci ve devamında ekonomide yaşanan krizler dolayısıyla karşılaştıkları sıkıntılara özellikle dikkat çekti. Üyeler tarafından yönetilen soruları da cevaplayan Akaçalı, konuyla ilgili kafalarda soru işaretlerinin kalmamasına dikkat etti. Mali rapor oy çokluğuyla aklandı.

Başkanlık için tek aday olan Adnan Doğruyol başkanlığını yenilemiş oldu. Teşekkür konuşmasında Doğruyol, önümüzdeki dönemdeki hedeflerine değindi. Kıbrıs Kupasını kazanmayı ve ligde de üst sıralara oynamayı hedeflediklerine vurgu yapan Doğruyol, bu süreçte tüm Lefkeliler’den destek istedi. Doğruyol belirlediği yönetim kurulunu önümüzdeki günlerde açıklayacağını ifade etti.

Yapılan seçim sonucunda Disiplin Kurulu’na Ahmet Işılay, Akşit Kayımbaşıoğlu, Cafer Polili, Denetleme Kurulu’na da Aziz Kaya, Salih Karagözlü ve Hüseyin Akaçalı seçildiler.

Lefke TSK 92. Genel Kurulu görevini başarıyla tamamladı.

FOTO: Mustafa Tyson ŞENAL

 

 

 

 

 

 

 

 932 07-07-22

  Paylaş   Tweetle   Paylaş   Paylaş   Gönder
Copyright © 2017 Doç. Dr. Elnur Ağayev | Bu sitedeki tüm görsel materyallerin hakkı saklıdır.
×
×

Avatar
Hatırla beni